Kasko Yaptırırken nelere dikkat edilmeli

  • 0

Kasko Yaptırırken nelere dikkat edilmeli

Yeni bir vasıta veya ürün alacağımız ve kasko sigortası yaptırmadan evvela bilmeniz gerekenler; öncelikle iyi bir fiyat araştırması gerektirir. Türkiye’de aşırı çok sayıda sigorta kuruluşu olduğu için karar vermeniz biraz fazla zaman alacaktır. lakin düşük fiyatla kasko yaptırayım derken şirketin kalitesini ve güvenilirliği de göz önünde bulundurmayı ihmal etmeyiniz. Kasko sigortası yaptırmadan öncelikle bilmeniz gerekenler; ikinci olarak kasko sigortası yaptırdığınız şirketin teminatları ihtiyacınıza müsait olması gerekir. nedeni ise yeni çıkan kanunlarla kasko türleri bir hayli değişti. Tam kasko, dar kasko ve genişletilmiş kasko bu gibi. Seçim yaparken bu farklılıkları dikkatiniz dâhilinde bulundurursanız sizin için daha faydalı olacaktır. Kasko sigortası yaptırmadan evvela bilmeniz gerekenler; kasko şirketinizin kaza sonrasında size sunduğu hizmetlerin kalitesi ve güvencesi sağlam olmalıdır. Kasko yaptırdığınız kuruluş size kaza yaptıktan sonra servis hizmetlerini en hızlı bir şekilde sağlaması gerekir. Bu hususta dikkatli olunması gerekmektedir.

Kasko şirketiniz size sunduğu hizmetleri araştırırken; grev, lokavt, kargaşalık ile kamu hareketleri ve bunları önlemek ve etkileri azaltmak üzere yetkili organlar tarafından yapılan müdahaleler sonucunda meydana gelen zararlar, terörle mücadele kanununda belirtilen terör eylemleri ve bu eylemlerden doğan sabotaj ile bunları önlemek ve etkilerini azaltmak amacıyla yetkili organlar sebebi ile yapılan müdahaleler sonucunda meydana gelen zararlar, zerzele yahut yanardağ püskürmesi itibarı ile meydana gelen zararlar, sel ve su baskını ile meydana gelen zararlar, taşıtta sigara gibi maddelerin teması ile meydana gelen yangın dışındaki zararlar, yetkili olmayan kişilere çektirilen araca gelen zararlar, taşıtın sigorta kapsamına giren kısmı bir zarara uğraması nedeniyle kullanım ve gelir kaybından doğan zararlar, araç anahtarının belirtilen haller sonucunda ele geçirilmesi şekli ile aracın çalınması ve çalınmaya teşebbüsü sonucu meydana gelecek ziya ve hasarlar, kaybolan ve çalınan anahtarlar dolayısıyla aracın kilit mekanizmasının değiştirilmesi nedeniyle uğranılan zararlar, hasarsızlık indirim oranlarının uygulanması, autoking servislerinden poliçede tarif edilen mini hasar hizmeti kapsamında yapılacak onarımlar, kaza biçiminde ve kırk sekiz saati aşan onarımlarda eksperin onayladığı tamir süresini aşmamak üzere olay başına, arıza şeklinde ve kırk sekiz saati aşan onarımlarda aracın çekildiği servisin hazırlayacağı arıza tespit ve tamir süresine ilişkin rapordaki tamir süresini aşmamak üzere hadise başına yılda iki kez olmak üzere ikame vasıta sağlanması, boya hasarlı kaporta göçük düzeltme, boya tamiri mini yama, kapı vurukları, boyasız kaporta göçük düzeltme, boyanın zarar görmediği kaporta göçükleri, boyasız kaporta göçük düzeltme, iç döşeme tamiri, ön cam tamiri, plastik tampon tamiri, leke çıkarma, mini hasar hizmeti verilmesi, ferdi kaza sigortası genel şartlarının uygulanabilir hükümleri saklı kalmak kaydı ile sigorta teminatı araçta bulunan sürücü ve yolcuların ölüm, sürekli sakatlık ve tedavi masraflarının teminat limitlerine kadar bedeni zararını temini, motorlu kara taşıtları mali sorumluluk sigortası teminat kapsamında poliçede gösterilen aracın kullanılmasından doğan ve kara alternatifleri trafik kanununa ve umumi yasalara göre aracın işletenine yasal sorumluluğu teminat kapsamında olmak şartıyla zorunlu mali sorumluluk sigortası hadlerinin üstünde kalan kısmının temini, ihtiyari mali mesuliyet teminatı bedeni-maddi manevi tazminat ayırımı olmadan olay başına belirtilen limite kadar geçerli olup manevi tazminat için ödenecek azami limitin, hukuksal koruma sigortası umumi şartları dâhilinde sigortalı ve araç sürücüsü için poliçede gösterilen limitler dâhilinde motorlu araca bağlı hukuksal koruma ve sürücü hukuksal koruma sağlanması gerektiği iyice araştırılmalıdır.

Kasko sigortası yaptırmadan evvela bilmeniz gerekenler; bir hasar biçiminde gerekli belgeler, taraflar arasında ve ya hukuki görevlilerce tanzim edilmiş trafik kazası tespit tutanağı, sürücü belgesi fotokopisi, araç ruhsat fotokopisi, kazanın oluş çeşidi ve yerine göre ilgi edilebilecek diğer evraklar hazır olması gerekmektedir.


HEMEN ONLİNE TEKLİF ALIN !

kasko   trafik   konut   sağlık

EN UYGUN SİGORTA TEKLİFİ İÇİN HEMEN BAŞVURUN > > >