Sigorta Şirketleri

  • 0

Sigorta Şirketleri

yurdumuzda adından söz ettirmiş ve halihazırda söz ettirmeye devam eden fazlasıyla değerli sigorta şirketleri bulunmakta. memleketimiz`deki sigorta şirketleri umumi açıdan müşterilerine fazlasıyla kıymet vermekte ve bu değerin karşılığını da alabilmenin mutluluğunu yaşamaktadırlar. 1872 yılında ingiliz sigorta şirketleri, açtıkları temsilciliklerle Türkiye’ de ilk sigortacılık faaliyetlerini başlattılar. ingilizler’ den sonra Fransızlar da Türkiye’ ye ilgi gösterdiler ve 1878 yılında ilk Fransız şirketi faaliyetlerine başlanmıştır. Bundan sonra Alman, italyan, isviçre benzeri yabancı ülkelerin sigorta şirketlerinin çalışmaları ile sigortacılık genişlemeye başlanmıştır.

memleketimiz`deki sigorta şirketleri, verdiği temiz ve doğru hizmetlerle; kendi halkına her daim güven vermekte ve bu güven ile de daha da büyümektedir. Her an yüzyüze olduğumuz ve aslında bizim başımıza gelmeyecek sandığımız risklerin vereceği zararlarlar bir anda bütün birikimlerimizi götürebilir. Risk geleceğe ait bir kavramdır ve gelecekte belirsizliklerle doludur. Bu yüzdendir ki \`sigorta\` kavramını bir lahza önce hayatımıza sokmalıyız. uygar insan olabildiği ölçüde risklerden kaçınır ve güvenli yaşamı benimser. Sigortacılık piyasasının gelişmesi sonucunda riski paylaşmak ve kayıpları telafi etmek ana işlevinin yanında tasarruf ve ötürü ile fon yaratma işlevi de ortaya çıkmıştı. Her gün karşılaşılan risklere karşı kendinizi, sevdiklerinizi, evinizi, işyerinizi, aracınızı, değerli eşyanızı güvence altına almak bundan böyle günümüzün gereği biçimine gelmiştir. Kendimizi ve sevdiklerimizi güvence altına almak için sigorta yaptırmayı ihmal etmeyin. Geleceği çekinmeden beklemek bizim elimizde ve bu şansımızı iyi kullanıp, hayata mutlu bir şekilde gülümseyerek bakalım..

ülkemiz\`deki sigorta şirketleri, ülkemizin gelişmesi ve sigortacılık anlayışının kavranmasıyla beraber; haliyle kendi aralarında da rekabet içine girmişlerdir. Birazdan sıralayacağımız sigorta şirketlerinin çoğu, kendimizce uygun gördüğümüz şirketler olup; sizlere yardım amaçlı yazılmaktadır. Sigortacılık piyasasının gelişme göstermesi sonucunda, riski paylaşmak ve kayıpları telafi etmek ana işlevinin beraberinde tasarruf ve dolayısı ile fon yaratma işlevi de ortaya çıkmış ve ciddiyet kazanmıştır. gelişmiş ülkelerde, sigortadan elde edilen dev fonlar yardımı ile sigorta kesimi, anamal piyasasının ana öğelerinden biri durumuna gelmiştir. Sigortacılık böylesine önemli işlevlere sahip olan ve mali firmalar arasında yer saha bir hizmet sektörüdür. tüm modern ülkelerde olduğu bu gibi sigortalı sayısını ve sigortalanmış risk miktarını arttırarak alanı büyütmek ve geliştirmek hepimizin toplumsal görevi olmalıdır. şimdi birkaç kuruluş örneği verip, sizi bilgilendirmek isteriz.

 

 

Türkiye’de bulunan sigorta şitketlerinin acentelerinin güncel listesi aşağıdaki gibidir.

 


HEMEN ONLİNE TEKLİF ALIN !

kasko   trafik   konut   sağlık

EN UYGUN SİGORTA TEKLİFİ İÇİN HEMEN BAŞVURUN > > >